Odwiedzamy.eu

Portal Turystyczny - ciekawe miejsca - informacje turystyczne - Turystyka w Polsce

Portal turystyczny odwiedzamy.eu zabierze Cię w najpiękniejsze zakątki Polski, rezerwaty). Informacje turystyczne, kwatery, rezteuracje), które znajdziesz u nas są szczegółowe i przedstawione tak byś mógł jak najlepiej zaplanować swój weekend lub wakacje.
Mapka szybko przeniesie Cię do ciekawych miejsc z województwa w którym planujesz zwiedzanie. Chwilowo są to miejsca głównie z województwa Podkarpackiego.

Zamek Kamieniec


Rodzaj: Zamki
Ocena: 5/10
Czas zwiedzania: 2-3 h.
Gdzie: Podkarpacie
więcej: Zakwaterowanie, sklep
Jak daleko: 43km od Rzeszowa, 12km od Krosna


MAPA DOJAZDU


Pokaż Zamek Kamieniec na większej mapie


OPIS ZAMKU KAMIENIEC


Zamek Kamieniec w Odrzykoniu znajduje się w rezerwacie Prządki i jest jedną z głównych jego atrakcji. Zamek znajduje się na malowniczo położonym wzgórzu z którego widać przepiękne skały tworzące rezerwat. Co roku zamek przyciąga tysiące turystów. Za wejście na zamek pobierana jest drobna opłata. Kto nie był nigdy ten na pewno nie pożałuje paru wydanych złotówek.
W zamku oprócz pozostałości skalnych znajduje się muzeum w którym można oglądnąć jak i sfotografować eksponaty które służyły mieszkańcom.
W Okół zamku znajduje się jeden z szlaków turystycznych, czas wędrówki to około 2-3godzinki. W całym rezerwacie Prządki znajduje się o wiele więcej szlaków, które są bardzo dobrze połączone ze sobą, nie trzeba niepotrzebnie pokonywać tych samych odcinków.

Ciekawostka:

Odrzykoński zamek był miejscem wydarzeń na kanwie, których powstała jedna z polskich komedii – „Zemsta” Aleksandra Fredry. W 1828 r. poeta ożenił się z Zofią Skarbkową z Jabłonowskich, która w posagu wniosła połowę tego zamku. Przeglądając stare dokumenty znalazł on akta procesowe spierających się o mur graniczny szlachciców: Skotnickiego i Firleja. Na ich bazie powstała „Zemsta”.

Kilka Słów z historii zamku:

Pierwsze informacje o murowanym zamku w Odrzykoniu pochodzą z okresu rządów Kazimierza Wielkiego, e z roku 1348. Był on wtedy własnością królewską. Przypuszcza się, że wcześniej (IX w.) istniało tu miejsce kultu pogańskiego, następnie gród a jeszcze poźniej zamek drewniany zniszczony przez Tatarów w XIII w.
Na stronie kamieniec.eu znajdziesz szczegółowy opis zamku, historie oraz wiele więcej ciekawostek jak i sporą dokumentację zdjęciową.

Pozostałe miejsca turystyczne Podkarpacia:

Pokaż Podkarpacie na większej mapie

Portal odwiedzamy.eu dostarczy Ci informacji turystycznych na temat atrakcyjnych miejsc , znajdziesz tutaj informacje jakie mamy ciekawe miejsca w Polsce i za granicą, polecam: Rezerwat Prządki. Z nami odpowiedź na pytania, gdzie na wakacje stanie się łatwiejsza. Zapraszamy - Park Krajobrazowy - Rezerwat Przyrody Prządki