Zakochaj się w Polsce

Zakochaj się w Polsce

Wielu z nas urlop planuje za granicą. Jednak jak głosi przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, w Polsce odnajdziemy wszystko co jest niezbędne, aby wakacje były udane. Od pięknych plaż nad Bałtykiem, po wspaniałe trasy górskie. Zachwycające mazurskie jeziora w bogatą infrastrukturą i duże miasta z historią i wieloma atrakcjami.

Polska jest najpiękniejsza

Zwiedzając nasz kraj nie można się nudzić. Polska oferuje wiele atrakcji dla każdego. Wielbiciele sportów mogą korzystać z tras rowerowych, jak na przykład ciągnący się na wschodzie Polski, szlak Green Velo, czy sportów wodnych na mazurach. Dla aktywnych stworzone zostały piękne, górskie trasy widokowe czy szlaki na zalesionych terenach. Szukający spokoju i błogiego wypoczynku, również mają szeroki wachlarz niezwykłych miejsc do wyboru.

Polskę pokochali również cudzoziemcy. Coraz więcej osób przyjeżdża do naszego kraju do pracy. Zachwycają się Polską kuchnią, kulturą i historią. Wiele osób przyjeżdża tu również na wypoczynek w trakcie urlopu. Dla zagranicznych gości, Polska ma do zaoferowania wiele ciekawych i niezwykłych poland tours. Nasz kraj szczególnie pokochali turyści z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Przyciąga ich piękno kraju oraz niskie ceny.

Miasta tętniące życiem

Miast, które warto odwiedzić, jest w Polsce kilka. Warszawa-stolica Polski, Kraków, Gdańsk, wszystkie oferują turystom bardzo wiele. Bogatą histerię, wspaniałe muzea, atrakcje dla dzieci, parki oraz nowoczesne budynki. Każde z tych miast jest inne. Ma swój rytm. W każdym turysta znajdzie coś niezwykłego.

Wiele biur podróży oferuje poland tours. W trakcie takiej wycieczki, zobaczymy wiele najważniejszych Polskich miast i atrakcji. Nie są one kierowane, jedynie dla gości z zagranicy. Część naszych rodaków, wyjeżdżających na wczasy za granicę, nie zna Polskich atrakcji. Może więc warto wsiąść do autobusu, przeznaczonego dla turystów i poznać lepiej swoje miasto i kraj w którym się mieszka.

Stolica piernika i Kopernika

Toruń

Toruń

Jednym z przepięknych Polskich miast jest Toruń. Odkrywanie tego miast to wspaniała przygoda. Wspaniałe Stare Miasto, po którym można spacerować godzinami, po drodze mijając pomnik, jednego z najsłynniejszych Polaków- Kopernika, czy słynne pomniki Filusia oraz osiołka. Stare miasto jest pełne bardzo dobrych restauracji, lodziarni, klimatycznych kawiarenek i sklepików.

Zwiedzanie Torunia można zacząć od Planetarium. Zobaczymy tam wspaniały pokaz, idealny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Do wyboru jest kilka różnych pokazów, można więc dobrać odpowiednio do wieku, tak aby i mały i duży widz, wyniósł z niego jak najwięcej wiedzy o kosmosie oraz poczynaniach naszego wielkiego rodaka – Mikołaja Kopernika.

W czasie pobytu w Toruniu, nie można pominąć Żywego Muzeum Piernika. Jest to wspaniała przygoda, szczególnie dla dzieci. Nauczymy się tam, jak powstaje piernik. Osoby prowadzące grupy, przedstawiają historię piernika oraz proces jego wytwarzania w fascynujący i zabawny sposób. Widać że wkładają w tą pracę całe serce. Częścią pokazu jest przygotowywanie piernika własnoręcznie. Zostaje on wypieczony i możemy zabrać go do domu, jako pamiątkę. Świetna zabawa dla każdego, bez względu na wiek.

Jest jeszcze wiele innych atrakcji w Toruniu, jak Dom Legend Toruńskich czy bardziej zaskakujące, jak kawiarnia z popularnego amerykańskiego serialu „Przyjaciele” W tym mieście nie można się nudzić. Jest to świetny wybór na weekend, ale także na dłuższy wyjazd. Dzięki swojemu położeniu, obok Torunia znajdziemy wiele ciekawych miejsc rekreacyjnych.

Wielu z nas, nie docenia uroków ojczyzny. Przyczyną jest jedynie niewiedza. Warto otworzyć szerzej oczy i skorzystać z wielu niesamowitych atrakcji jakie oferuje Polska. Okrywanie uroków naszego kraju, może okazać się fantastyczną przygodą!

Aneta Celińska

 

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Facebook Comments Box