Adwokat w branży turystycznej

Adwokat w branży turystycznej

Pomoc adwokata jest potrzebna w wielu różnych sytuacjach. Dlatego niektóre kancelarie specjalizują się w konkretnej, dość wąskiej dziedzinie prawnej. Jedną z gałęzi zainteresowania jest turystyka. Warto wiedzieć w jakich sprawach z zakresu turystyki przyda się pomoc adwokata.

W jakich sytuacjach związanych z turystyką może pomóc prawnik?

Prawnicy mogą pomóc w wielu sprawach z dziedziny turystyki. Przede wszystkim z jego usług można skorzystać w celu dochodzenia roszczeń od biura podróży, gdy:

  1. jakość świadczeń opisanych w umowie okazała się za niska,
  2. na miejscu nie było umówionej opieki rezydenta,
  3. po rozpoczęciu wyjazdu zmienił się zakres warunków opisanych w umowie,
  4. nastąpiła nagła zmiana ceny,
  5. omówiono wypłaty odszkodowania.

Kancelaria adwokacka może także prowadzić kompleksową obsługę prawną wszelkich hosteli, hotelów, pensjonatów oraz punktów gastronomicznych. Jest ona odpowiedzialna za wszelkie porady prawne, sporządzanie umów, opinii, pomoc przy organizacji różnych eventów itd. Prawnicy mogą negocjować umowy z różnymi najemcami i usługodawcami.

Kancelaria może także prowadzić windykację wierzytelności, która wiąże się z prowadzeniem różnych restauracji czy hoteli.

Sprawy o odszkodowanie

Prawnicy mogą pomóc prowadząc sprawy związane z odszkodowaniami przeciwko biurom podróży. Dzięki ich staraniom i doświadczeniu poszkodowani turyści mogą otrzymać nawet 100% wartości wycieczki. Mogą oni reprezentować swoich klientów i prowadzić sprawy, nawet przeciwko największym organizatorom turystyki.

Nawet jeśli sprawa wydaje się bardzo skomplikowana i trudna do wygrania, doświadczeni prawnicy wiedzą w jaki sposób postępować, aby doprowadzić do pozytywnego zakończenia sprawy.

Kancelarie adwokackie świadczą bardzo rozległe usługi z zakresu turystyki. Mogą oni pracować zarówno dla biur turystycznych i innych organizatorów wyjazdów, a także dla turystów, którzy z jakiś powodów są niezadowoleni ze świadczonych usług. Wbrew pozorom w gałęzi turystycznej ich pomoc bywa bardzo potrzebna.

Facebook Comments Box

Artykuły użytkownika

Facebook Comments Box